شناخت بیشتر از تین کلاینت

شناخت بیشتر از تین کلاینت


تین کلاینت به کامپیوتری همراه با نرم افزاری اطلاق می شود که جهت انجام بسیاری از کارهای خود به شدت وابسته به یک کامپیوتر دیگر است به عبارت دیگر قسمتی از یک شبکه است که در آن نرم افزار کامپیوتر به عنوان رابط عمل می کند در حالی که سرور تمام کارهای واقعی را انجام می دهد. تین کلاینت به عنوان یک کامپیوتر به تنهائی و یا به عنوان قسمتی از یک شبکه بزرگتر می باشدمثلا در یک شرکت یا مدرسه تین کلاینت شامل اطلاعات کافی جهت راه اندازی و برقراری ارتباط با سرور شبکه است و سرور سایر توان محاسباتی را فراهم می کند.
تین کلاینت تمام اطلاعات و امکاناتی را که در یک بخش از نرم افزار موجود روی سرور است می بیند و به آنها دسترسی دارد.اما در پشت پرده برنامه ای دیگر در سرور فعال است که تمامی کارها را انجام می دهد دلایلی که ممکن است افراد تین کلاینت را به کار گیرند شامل کاهش هزینه (قیمت پائین و مصرف برق کم با توجه به حذف یارانه ها ) سهولت در نگهداری و کاربرد و همچنین امنیت آن است . تین کلاینت خیلی ساده تر از یک کامپیوتر کامل و هزینه تهیه آن برای افرادی که عمدتا کار مشابهی انجام می دهند پائین تر است . زیرا تین کلاینت ها نسبتا ساده هستند و تعمیر و نگهداری آن ساده تر می باشد.تین کلاینت ها از اجزاء کمتری نسبت به یک کامپیوتر استاندارد تشکیل شده اند و اجزاءکمتری به معناءاشتباه و خرابی کمتر است افرادی که شناخت کافی از کامپیوتر ندارند با تین کلاینت بسیار راحت تر از کامپیوترهای استاندارد با برنامه های نرم افزاری ارتباط برقرار می کنند تین کلاینت ها با خصوصیات و کارهای کمتر دامنه یادگیری افراد را کوتاه و آسان می کنند و با محدود کردن دسترسی کاربران به برنامه های نفوذ گر و مخل امنیت شبکه زمینه افزایش امنیت شبکه را فراهم می سازد.
گرچه یک تین کلاینت ابزارهای مناسب هر کاری را در اختیار ندارند اما کاربردهای ارزشمند بسیاری دارند.اگر یک کاربر تنها محدود به اجراءوظایف مشخص و تعریف 
شده ای باشد و به تمام ویژگیهای یک کامپیوتر با برنامه استاندارد نیازی نداشته باشد تین کلاینت گزینه مفید و مناسبی خواهد بود .


با تشکر امیر صابری

 

کلمات کلیدی:
شركت رايا سيستم اكباتان , رایا سیستم , نماینده محصولات فاکسکان , فاکس کان , جت وي , ایران , نت تاپ , تین کلاینت , تبلت , مینی پیسی , مینی پی سی , نت باکس , تینکلاینت , کمپانی جت وی , تبلت آندروید , دل , سونی , اپل , هیولت پکارد , نوکیا , موتورولا , سامسونگ , تبلت , مایکروسافت , سیسکو , نتباکس , تین کلاینت , تبلت , نت تاب , نت تاپ محصولات , نمایندگی , اخبار ,مقالات , کامپیوتر , آندروید , سیستم عامل , کامپیوتر ,ایران وب کو طراحان وب ایران, کوچک , شرکت , جتوی , جت وی , فاکسکان , چین , تایوان , مالزی , سنگاپور , کره , سخت افزار , نرم افزار , دو هسته , کاهش مصرف انرژی
, نانو پیسی , نانو پیسی فاکسکان , کامپیوتر رومیزی , کامپیوتر فن لس , اپل ,  نانو پیسی جت وی