سوالات متداول نت تاپ

1:با توجه به حجم و وزن پائين نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان كه يكي از ويژگيهاي مثبت آن به شمار مي آيد و همچنين قرار گيري محصول در محيطهاي پر تردد منزل و اداره جات ،در صورت وارد شدن ضربه به دستگاه براي مثال افتادن از روي ميز براي دستگاه چه اتفاقي مي افتد؟
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكاندر دو حالت متصل به پشت مانيتور و قرار گيري بر روي پايه رو ميزي مورد استفاده قرار مي گيرد.در هنگام استفاده از نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكاندر پشت مانيتور احتمال سقوط مانيتور از روي ميز كار بر روي زمين بسيار غير متحمل مي باشد .و در صورت استفاده اين سيستم ها بر روي پايه به دليل اينكه سيم هاي مختلف از قبيل كابل برق مانيتور،موس و كيبورد به آن متصل مي باشد و با توجه به حجم بسيار اندك نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكانكيفيت برخورد دستگاه با زمين در عمل متفاوت است ،اما بايد در نظر داشت وارد آمدن ضربه به دستگاه به دليل برخورد فيزيكي و يا ضربه ناشي از برخورد با زمين جزء موارد پيش بيني نشده است.
اگر به هر دليلي نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به زمين برخورد كرد به دليل جداره فشرده پلاستيكي در خارج و نگهدارنده هاي بالشتكي در داخل احتمال ضربه خوردن قطعات به حداقل مي رسد.


2:آيا مي شود از نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به صورت دائمي استفاده نمود؟
به دليل سازگاري نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان با توجه به تست و انتخاب قطعات بعد از برسي هاي فراوان سيستمي و استفاده از تميهاي تخصصي شركت جت وي و فاكسكان نسبت به يكديگر در مقايسه با كيس عدم توليد گرما و حرارت بالا و موضعي باعث شده كه اين سيستم ها به صورت دائم كار شبانه روزي مورد استفاده قرار بگيرد.


3:آيا مي شود از نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان در شرايط سخت استفاده كرد؟
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به دليل اينكه داراي گرماي موضعي در قسمت (سي پي يو)نمي باشندو همچنين داراي فن قوي به منظور خنك كننده هستند و با توجه به بدنه قوي داخلي به راحتي به مصرف كننده اجازه مي دهد كه اين سيستم ها را در شرايط سخت و شرايط سخت آب و هوائي استفاده نمائيد.


4:قيمت نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به نسبت كيس هاي متداول در چه رنجي قرار مي گيرد؟
قيمت نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به نسبت كيس هاي متداول به صورت نسبي مي باشد عدهاي قيمت نت تاپ ميني پي سي را كمتر و يا مساوي كيس ها مي دانند و عده اي هم قيمت آن را بالاتر از كيس هاي متداول مي دانند .اين موضوع هم برگرفته از تنوع كيفيت و قيمتهاي مختلف براي اجناس يكسان مي باشد .ولي در يك بيان مي شود گفت كه نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان آنقدر ويژگي و مزيت دارد كه هر كدام از اين ويژگيها مي تواند باعث تفاوت قيمت نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان با كيس هاي متداول گردد.


5:مزاياي ويژه و چشمگير نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان نسبت به كيس هاي متداول در چه مواردي مي باشد؟
حجم بسيار كم ،وزن بسيار كم،و قابليت اتصال به مانيتور و (ال سي دي)
مصرف برق بسيار پائين 12 وات ودر حالت عادي 23وات در حالت ماكسيموم
كاركرد شبانه روزي و مداوم ،بي صدا و كم صدا،عدم نگهداري خاص،طول عمر فيد و بسيار بالا.


6:نحوه گارانتي نت تاپ ميني پي سي ت وي و فاكسكان به چه صورت مي باشد؟
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به صورت يكسال گارانتي شركت راياسيستم اكباتان مي باشد.و سه سال خدمات پس از فروش مي باشد .قطعات عمده به كار رفته در نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان قطعات لب تاپ مي باشدكه در اين شرايط اين دستگاه مي تواند در تعميرگاه هاي كامپيوتر مورد سرويس قرار بگيرد (توجه داشته باشيد كه در اين شرايط ضمانت سرويس داده شده با خود آن تعمييرگاه مي باشد)ج


7:طول عمر مفيد نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان چه مدت مي باشد؟
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان به دليل حذف عوامل خرابي محيطي مانند خرابي هاي بر گرفته از طراحي مانند حرات موضعي در (سي پي يو)تبديل پاور به يك آداپتور (جلوي نوسان برق را مي گيرد)و حذف تركيدگي هاي رايج خازن و حذف سيم هاي اضافه و مصرف برق پائين مي شود گفت تقريبا طول عمر دو برابري (158000 ساعت)نسبت به كيسهاي متداول مي باشد.


8:آيا مي شود بر روي نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان كارهاي گرافيكي و بازي انجام داد؟
نرم افزار هاي گرافيكي مانند فتوشاپ و كرل با توجه به استفاده هاي معمولي به راحتي قابل استفاده بر روي نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان مي باشد اما نرم افزارهاي سنگين مانند اتوكد فقط بر روي مدلهاي بالا نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان قابل اجراء و استفاده مي باشد.
از منظر بازيهاي رايانه اي نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان در حال حاضر فقط قادر به اجراءبازيهاي متداول در سطح بسيار خوب مي باشد. و در نسل جديد نت تاپ ميني پي سي به كلي مي توان از بازي هاي سطح بالا استفاده نمود.


9:نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان چه تفاوتي با تين كلاينت ها دارد؟
تين كلاينت براي اجزاء عملياتهاي خود نيازمند اتصال از طريق شبكه به سرور مي باشد و از امكانات پردازشي سرور(سي پي يو)و امكانات ذخيره سازي (رم و هارد) سرور استفاده مي كنند و در خود (سي پي يو و هارد و رم )ضعيفي دارند تا اين ارتباط را بر قرار و كنترل كنند . اما نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان خود به تنهائي مانند يك سيستم با قابليت پردازشي و ذخيره سازي مي باشند.
نكته ديگر در تفاوت تين كلاينت و نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان مانند سيستم معولي داراي سيستم عامل هستند در حالي كه تين كلاينت ها داراي سيستم عامل محدود و وابسته به سرور مي باشند.


10:معايب اصلي تين كلاينت ها در چه مواردي مي باشد؟
تين كلاينت ها عيوب پنهاني دارند كه در نگاه اول نمايان نمي باشند كه در ادامه مي توان به تعدادي از آن ها اشاره كرد.قيمت تمام شده يك مجموعه تين كلاينت كه شامل قيمت خود تين كلاينت ،هزينه بالاي سرور ،هزينه كانفيك هر دستگاه و از آن سو هزينه بالا ،پيشتيباني تين كلاينت ها(چون تقريبا يك كار تخصصي و انحصاري مي باشد)باعث شده است كه قيمت نهائي اين مجموعه در مجموع بيشتر از سيستم مستقل نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان باشد.
كاهش سرعت بسيار محصوص تين كلاينت ها در هنگاميكه چندين ترمينال در لحظه به سرور متصل مي گردد.
عدم كارائي تمامي تين كلاينت ها در صورت بروز مشكل براي شبكه يا سرور و عملا فلج شدن كل سيستم فناوري اطلاعات يك مجموعه براي ساعت ها و شايد روزها تا رفع مشكل شبكه.
كاهش توان مدير شبكه براي اعمال تغييرات مورد نياز (گسترش رفع عيوب ...)به دليل از كار افتادگي سيستم در صورت قطع موقتي شبكه براي اعمال تغييرات .
يكي از مباحث مهم در تين كلاينت ها نداشتن ارزش افزوده مي باشد و يا به بيان ديگر مي شود به تين كلاينت ها به عنوان يك محصول مصرفي دراز مدت نگاه كرد نه به عنوان اموال زيرا در هنگام تغيير در نوع كاربري و يا ارتقاءمجموعه شما مجبور به بلا مصرف گذاشتن كل مجموعه مي گرديد براي مثال اگه شبكه قديمي شود شما نياز مند خريد سرور جديد براي بخشي از تين كلاينت ها هستيد يا براي گسترش بايد قدرت شبكه و همچنين سرور را افزايش دهيد همچنين عموما تين كلاينت ها به صورت تكي مورد استفاده قرار نمي گيرندو در شبكه ها معمولا از 10سيستم به بالا از تين كلاينت استفاده مي شود.


11:با اين تفاسير دليل اصلي اينكه نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان با سرعت در حال جايگزين شدن با تين كلاينت و كامپيوترهاي معمولي مي باشد در چيست؟
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان با توجه به اينكه تمام مزيت هاي يك تين كلاينت و كامپيوتر را دارد و از طرف ديگر مي توان به يك سري از عيوب تين كلاينت اشاره نمود.
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان با توجه به اينكه داراي هارد و رم و پردازنده مي باشند بر روي سرور فشار نمي آورند و از طرف ديگر در صورت از مدار خارج شدن سرور مي تواند به صورت آفلاين كار نمايند.
نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان نه تنها يك سيستم وابسته نمي باشند بلكه يك سيستم مستقل مي باشند به همين دليل داراي ارزش افزوده هستند و در صورت تغيير كاربري سيستم ها به راحتي در هر جا چه در شبكه و چه به صورت مستقل در جايگاهاي ديگر و كاربري هاي مختلف قابل استفاده مي باشند.


12:آيا با خريد نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان مي توان از كاهش فضاءاشغالي و صرفه جوئي در ملزومات اداري استفاده نمود؟
ابعاد نت تاپ ميني پي سي جت وي و فاكسكان يكي از مهمترين دلايل محبوبيت اين سيستم مخصوصا براي مكانهايي كه محدوديت فضاءكاري دارند از قبيل منزل،ادارجات،بانكها،كافي نتها،و... مي باشند ابعاد طولي و عرض آن 2.5*13.5*19 سانتي متر است يعني به اندازه پهناي كف دست مي باشد اين اندازه در مقايسه با يك كيس كه به ابعاد 48*18*42 بسيار قابل توجه مي باشد كاهش ابعاد سيستم به معني بهينه شدن ميزهاي اداري به اين معني است كه ما قادريم در يك فضاء كوچك سيستم هاي بيشتري را بكار بگيريم و از آن فضاءكاري موجود استفاده بهينه داشته باشيم.